Thermomigotuje

Joanna Lewandowska

Wróć do pytań

13 czerwca 2023

Dlaczego warto kupić Thermomix? 

Ja swój Thermomix TM31 użytkowałam 16 lat (nie wierzyłam, dopóki nie znalazłam faktury). Przez ten czas wykorzystywałam go praktycznie codziennie i zdecydowanie uważam, że była to dobra inwestycja. Zaoszczędziłam sporo czasu w kuchni, a jednocześnie robiłam wiele wymyślnych potraw, które bez urządzenia byłyby bardzo pracochłonne. Nawet moja mama, która zawsze gotowała tradycyjnie, upominała się, aby przed świętami bożego narodzenia, przyjechać z Thermomixem. W tym intensywnym czasie Thermomix wyrabiał nam ciasto na pierogi i uszka, rozdrabniał grzyby do farszu, buraki do barszczu i pomagał przygotować ciasta. Razem przeszyliśmy wiele:  imprez, świąt, narodziny dziecka (miksowane obiadki, wyparzanie butelek na Varomie, kaszki), Thermomix zawsze był moim wiernym pomocnikiem. 

 

Jak Thermomix przyspiesza mi pracę? Konkretne przykłady:

 

Owsianka 

Czy zdarza Ci się gotować owsiankę na ciepło na śniadanie? Garnek, mleko, owsianka... zaraz, zaraz ile tam było? Muszę sprawdzić w przepisie. Teraz trzeba mieszać i pilnować, a potem jeszcze mycie garnka z kleistej mazi...  

 

A jak to wygląda z Thermomix?

W Cookidoo wybieram przepis na owsiankę, dodaje składniki (nie muszę się nawet zastanawiać ile, Thermomix pokazuje ilość, waży składniki), uruchamiam gotowanie... na wyświetlaczu pojawia się 7 minut w tym czasie nie muszę nawet być w pobliżu, mogę umyć głowę albo przygotować owoce. Po tym czasie owsianka jest już gotowa, a garnek? Nalewam wody wybieram mycie wstępne i najgorszy brud zmyty!  

 

Bułki drożdżowe 

Najpierw trzeba odnaleźć przepis, przygotować i doważyć składniki, potem zagniatanie (nie wiem, jak Ty, ale ja nie lubię dotykać lepkiego ciasta na początku zagniatania). Czekamy, aż ciasto wyrośnie, jeszcze formowanie bułek, pieczenie i mycie (zdarza się, że miska jest obklejona ciastem). 

 

A jak to wygląda z Thermomix? 

W Cookidoo wybieram jeden z ulubionych przepisów na bułki, dodaje składniki (Thermomix pokazuje co dodać w następnej kolejności i waży składniki) zamykam pokrywę, a Thermomix sam ustawia program, po wstępnym podgrzaniu dodaje resztę składników według instrukcji. Teraz Thermomix wyrabia ciasto (bez lepkich rąk i oblepionej gąbki w zlewie. Gotowe ciasto wyrasta grzecznie w Thermomixie. Zostało formowanie bułek i pieczenie. W międzyczasie ustawiam mycie wstępne i po resztkach klejącego ciasta w naczyniu nie ma śladu!

 

Jakie urządzenia zastępuje Thermomix? 

 

Moja przygoda z Thermomixem zaczęła się w Irlandii, byłam świeżo po liceum, rzuciłam studia i wyjechałam. Co tu dużo mówić nie umiałam gotować, nie miałam też żadnych sprzętów kuchennych dlatego zdecydowałam się na zakup Thermomixa. Urządzenie w mojej kuchni wykorzystuje do: miksowania, mielenia, rozdrabniania, ważenia, wyrabiania ciasta, gotowania na parze, ubijania i karmelizowania. 

 

Przykłady potraw, które regularnie przyrządzamy w Thermomix: 

 

Na śniadanie:

Jajka na miękko to nasza niedzielna tradycja (zawsze wychodzą idealnie), owsianki na różne sposoby, omlety, pancaces, bułki wrocławskie, chleby, pasty do chleba (w tym ulubiona pasta z łososia) 

 

Na obiad:

Zupy krem, zupy tradycyjne, dania z pary w różnych wersjach (parowany kurczak, warzywa, ziemniaki lub ryba, ryż i warzywa, jajka sadzone z ziemniakami i szparagi), surówki (przygotowanie pysznej surówki w Thermomixie trwa dosłownie kilka minut a przepisów jest bardzo dużo... nasze ulubione to: surówka wielowarzywna, surówka z białej kapusty, surówka colesław, kapusta gotowana, buraczki). 

 

Ciasta i desery: 

Praktycznie każdy rodzaj ciasta wykonuje z pomocą Thermomixa. Urządzenie wyrabia ciasto drożdżowe, ciasto kruche, ubija pianę z białek i bitą śmietanę. Thermomix przychodzi z pomocą zarówno w przygotowaniu prostych ciast jakich tych bardzo skomplikowanych. 

 

Jeśli się zastanawiasz czy Thermomix jest dla Ciebie i czy sprawdzi się również w Twoim domu, zapraszam Cię na bezpłatną prezentację.

 

Co potrafi Thermomix TM6? 

 

Obecnie Thermomix to nie tylko urządzenie wielofunkcyjne. Ogromną zaletą modelu TM6 jest dostęp do platformy Cookidoo. Platforma oferuje ponad 4 tysiące przepisów w języku polskim, a dodatkowo możliwość planowania posiłków i tworzenia list zakupów.   Aplikacja Cookidoo synchronizuje się automatycznie w urządzeniu oraz w telefonie, dzięki czemu można wygodnie planować posiłki i mieć zawsze pod ręką listę zakupów. Platforma Cookidoo jest wyposażona w inteligentną wyszukiwarkę, dzięki której można znaleźć potrawy po czasie przygotowania, ilości kalorii, a nawet składnikach, które aktualnie masz w lodówce. 

 

Dzięki Thermomix jemy zdrowiej!

 

W Thermomix błyskawicznie wykonasz  proste i zdrowe potrawy na przykład: zupy krem lub obiad na parze w 25 minut. Najlepsze jest to, że do tych potraw nie trzeba używać chemicznych dodatków (zup w proszku czy kostek rosołowych). Dodatkowo w Thermomix stworzysz własny koncentrat bulionu warzywnego (tylko z naturalnych składników) lub przyprawę uniwersalną oraz wiele innych przypraw. W internecie dostępne są nawet diety na Thermomix. 

 

Joanna Lewandowska 

575 954 450

 

Wszelkie prawa zastrzeżone @ thermomigoruje.pl, regulamin strony, polityka prywatności,

tiktok thermomigotuje
youtube thermomigotuje
instagram thermomigotuje
ikona facebook

Przedstawiciel Thermomix Wrocław

Joanna Lewandowska 

tel. 575 954 450