Wróć do pytań

13 czerwca 2023

Dlaczego warto kupić Thermomix? 

Ja swój Thermomix TM31 użytkowałam 16 lat (nie wierzyłam, dopóki nie znalazłam faktury). Przez ten czas wykorzystywałam go praktycznie codziennie i zdecydowanie uważam, że była to dobra inwestycja. Zaoszczędziłam sporo czasu w kuchni, a jednocześnie robiłam wiele wymyślnych potraw, które bez urządzenia byłyby bardzo pracochłonne. Nawet moja mama, która zawsze gotowała tradycyjnie, upominała się, aby przed świętami bożego narodzenia, przyjechać z Thermomixem. W tym intensywnym czasie Thermomix wyrabiał nam ciasto na pierogi i uszka, rozdrabniał grzyby do farszu, buraki do barszczu i pomagał przygotować ciasta. Razem przeszyliśmy wiele:  imprez, świąt, narodziny dziecka (miksowane obiadki, wyparzanie butelek na Varomie, kaszki), Thermomix zawsze był moim wiernym pomocnikiem. 

 

Jak Thermomix przyspiesza mi pracę? Konkretne przykłady:

 

Owsianka 

Czy zdarza Ci się gotować owsiankę na ciepło na śniadanie? Garnek, mleko, owsianka... zaraz, zaraz ile tam było? Muszę sprawdzić w przepisie. Teraz trzeba mieszać i pilnować, a potem jeszcze mycie garnka z kleistej mazi...  

 

A jak to wygląda z Thermomix?

W Cookidoo wybieram przepis na owsiankę, dodaje składniki (nie muszę się nawet zastanawiać ile, Thermomix pokazuje ilość, waży składniki), uruchamiam gotowanie... na wyświetlaczu pojawia się 7 minut w tym czasie nie muszę nawet być w pobliżu, mogę umyć głowę albo przygotować owoce. Po tym czasie owsianka jest już gotowa, a garnek? Nalewam wody wybieram mycie wstępne i najgorszy brud zmyty!  

 

Bułki drożdżowe 

Najpierw trzeba odnaleźć przepis, przygotować i doważyć składniki, potem zagniatanie (nie wiem, jak Ty, ale ja nie lubię dotykać lepkiego ciasta na początku zagniatania). Czekamy, aż ciasto wyrośnie, jeszcze formowanie bułek, pieczenie i mycie (zdarza się, że miska jest obklejona ciastem). 

 

A jak to wygląda z Thermomix? 

W Cookidoo wybieram jeden z ulubionych przepisów na bułki, dodaje składniki (Thermomix pokazuje co dodać w następnej kolejności i waży składniki) zamykam pokrywę, a Thermomix sam ustawia program, po wstępnym podgrzaniu dodaje resztę składników według instrukcji. Teraz Thermomix wyrabia ciasto (bez lepkich rąk i oblepionej gąbki w zlewie. Gotowe ciasto wyrasta grzecznie w Thermomixie. Zostało formowanie bułek i pieczenie. W międzyczasie ustawiam mycie wstępne i po resztkach klejącego ciasta w naczyniu nie ma śladu!

 

Jakie urządzenia zastępuje Thermomix? 

 

Moja przygoda z Thermomixem zaczęła się w Irlandii, byłam świeżo po liceum, rzuciłam studia i wyjechałam. Co tu dużo mówić nie umiałam gotować, nie miałam też żadnych sprzętów kuchennych dlatego zdecydowałam się na zakup Thermomixa. Urządzenie w mojej kuchni wykorzystuje do: miksowania, mielenia, rozdrabniania, ważenia, wyrabiania ciasta, gotowania na parze, ubijania i karmelizowania. 

 

Przykłady potraw, które regularnie przyrządzamy w Thermomix: 

 

Na śniadanie:

Jajka na miękko to nasza niedzielna tradycja (zawsze wychodzą idealnie), owsianki na różne sposoby, omlety, pancaces, bułki wrocławskie, chleby, pasty do chleba (w tym ulubiona pasta z łososia) 

 

Na obiad:

Zupy krem, zupy tradycyjne, dania z pary w różnych wersjach (parowany kurczak, warzywa, ziemniaki lub ryba, ryż i warzywa, jajka sadzone z ziemniakami i szparagi), surówki (przygotowanie pysznej surówki w Thermomixie trwa dosłownie kilka minut a przepisów jest bardzo dużo... nasze ulubione to: surówka wielowarzywna, surówka z białej kapusty, surówka colesław, kapusta gotowana, buraczki). 

 

Ciasta i desery: 

Praktycznie każdy rodzaj ciasta wykonuje z pomocą Thermomixa. Urządzenie wyrabia ciasto drożdżowe, ciasto kruche, ubija pianę z białek i bitą śmietanę. Thermomix przychodzi z pomocą zarówno w przygotowaniu prostych ciast jakich tych bardzo skomplikowanych. 

 

Jeśli się zastanawiasz czy Thermomix jest dla Ciebie i czy sprawdzi się również w Twoim domu, zapraszam Cię na bezpłatną prezentację.

 

Co potrafi Thermomix TM6? 

 

Obecnie Thermomix to nie tylko urządzenie wielofunkcyjne. Ogromną zaletą modelu TM6 jest dostęp do platformy Cookidoo. Platforma oferuje ponad 4 tysiące przepisów w języku polskim, a dodatkowo możliwość planowania posiłków i tworzenia list zakupów.   Aplikacja Cookidoo synchronizuje się automatycznie w urządzeniu oraz w telefonie, dzięki czemu można wygodnie planować posiłki i mieć zawsze pod ręką listę zakupów. Platforma Cookidoo jest wyposażona w inteligentną wyszukiwarkę, dzięki której można znaleźć potrawy po czasie przygotowania, ilości kalorii, a nawet składnikach, które aktualnie masz w lodówce. 

 

Dzięki Thermomix jemy zdrowiej!

 

W Thermomix błyskawicznie wykonasz  proste i zdrowe potrawy na przykład: zupy krem lub obiad na parze w 25 minut. Najlepsze jest to, że do tych potraw nie trzeba używać chemicznych dodatków (zup w proszku czy kostek rosołowych). Dodatkowo w Thermomix stworzysz własny koncentrat bulionu warzywnego (tylko z naturalnych składników) lub przyprawę uniwersalną oraz wiele innych przypraw. W internecie dostępne są nawet diety na Thermomix. 

 

Joanna Lewandowska 

575 954 450

 

Thermomigotuje

Joanna Lewandowska

Wszelkie prawa zastrzeżone @ thermomigoruje.pl, regulamin strony, polityka prywatności,

tiktok thermomigotuje
youtube thermomigotuje
instagram thermomigotuje
ikona facebook

Przedstawiciel Thermomix Wrocław

Joanna Lewandowska 

tel. 575 954 450